П`ятниця, 26.04.2024, 12:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бодибилдинг
Меню
Вхід
Реклама
ВК
Пошук
Календарь
Часи
Архів записів
Опитування
Для чого ти ходиш в зал?
Всього відповідей: 129
Друзі сайту
Satellite-plus GTA-ACTIVE
Лічильник
Яндекс.Метрика
Соціальні мережі
  Станова тяга - задіює м'язи, прилеглі до хребта, стегна і сідниці. Це базова вправа для спини і ніг служить для додання їм сили та об'єму. У бодібілдингу станова тяга застосовується для ударного нарощування маси, сили і потужності як м'язів спини, так і м'язів ніг. Крім цього станова тяга є відмінним засобом зміцнення всіх м'язів, які тримають хребет: чим вони сильніші, тим більшу вагу ви зможете осилити в інших вправах, не побоюючись заробити травму.
 Техніка:
 1.Поставте штангу на нижні упори рами для присідань і снарядів її млинцями. Візьміться за гриф хватом зверху на ширині плечей і випрямитеся.
 2.Початкове положення: руки повністю випрямлені, гриф стосується стегон. М'язи попереку напружені і міцно тримають природний, S-подібний вигин хребта - спина прогнута в попереку, груди і плечі розправлені, а голова дивиться вперед.
 3.Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання. Згинаючи в колінах і одне тимчасово відводячи таз назад, плавно нахиліть торс і опустіть штангу.
 4.Опускаючись вниз, обов'язково тримайте легкий прогин у попереку.
 5.Нижня точка вправи визначається тим, наскільки низько ви можете нахилити торс (опуститися), утримуючи при цьому природний вигин хребта. Зазвичай в нижній точці торс нахилений на 45-50 градусів до вертикалі.
 6.Досягнувши нижньої точки, напружте м'язи задньої частини стегна і потягніть штангу вгору, піднімаючись з присідаючи. Спочатку ви розгинаєте в колінах, потім, коли вони майже випрямлені, рух підхоплюють сідниці і торс. Сідниці і стегна направляються вперед, а торс піднімається з нахилу.
 7.Зробіть видих, як тільки подолаєте найважчу ділянку підйому. Повністю випроставшись, зробіть паузу і ще сильніше напружте м'язи спини і ніг.
Поради:
**Виконуючи вправу, ні в якому разі не скругляющі спину і завжди тримаєте м'язи попереку напруженими, фіксуючи S-подібний вигин хребта. Розслабити пояс ніцу можна лише тоді, коли ви завершили сет і поклали штангу на упори. Округляє спини при виконанні тяги з важкою вагою неминуче призведе до травми спини.
**Затримка дихання на час руху (коли ви опускаетесь І піднімаєтеся) полегшує утримання спини в правильному положенні і дозволяє розвинути більш потужне зусилля.
**Щоб домогтися максимального скорочення великого сідничного м'яза і біцепса стегна, у верхній точці вправи повністю випрямити і зробіть паузу.
**Тяга штанги (розгинання в тазостегновому суглобі) має відбуватися за рахунок зусилля м'язів стегна, а не рук. Плечі, спина і шия рухаються як єдине ціле. Руки повністю випрямлені протягом усього вправи. Уявіть, що вони лише мотузки, на яких висить штанга.
**Хороша рухливість тазостегнового суглоба і сильні м'язи попереку - головні умови, за яких станова тяга є ефективним і безпечним вправою. Якщо у вас слабка поперек або погано розвинена рухливість тазостегнового суглоба, то перш ніж включати станову тягу в програму, зміцните ці слабкі місця, регулярно виконуючи нахили зі штангою на плечах.
**М'язи спини при виконанні станової тяги завжди знаходяться в стані ізометричного скорочення (напружені, але не змінюють своєї довжини) і відіграють роль стабілізаторів, фіксуючи хребет у правильному положенні. Основну роботу з утримання S-образного вигину хребта виконує м'яз-розгинач хребта (м'яз, що випрямляє тулуб). Найбільше навантаження вона відчуває в нижній точці вправи. Трапеції і ромбоподібні м'язи допомагають разгибателю хребта, перешкоджаючи скруглення верху спини.
**Підйом ваги виконується за рахунок зусилля м'язів ніг. Велика сідничний м'яз грає першу скрипку в самому початку тяги, потім, коли ви розгинаєте в колінах і починаєте випрямляти торс, в роботу активно включаються квадріцепси і біцепс стегна. Проте, основну роботу і раніше виконують м'язи задньої частини стегна.
Застосування:
Кому: Атлетам середнього рівня підготовки і вище.
Коли: На самому початку тренування спини або тренування ніг (якщо у вас не заплановані присідання). Виконуючи станову тягу на день «спини», проводите тренування ніг не раніше, ніж через 2 дні.
Скільки: 3-4 сети по 5-10 повторень.
Спорт:
 Головний рух в становій тязі - розгинання тазостегнового і колінного суглобів. Сила і міць м'язів, що забезпечують цей рух, безпосередньо визначають ваш результат у стрибках у довжину, у висоту і у всіх різновидах бігу (особливо спринті).
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz