Серцево-судинна система (далі - ССС) - система органів, що забезпечує циркуляцію крові по організму людини. Серцево-судинна система складається з кровоносних судин і головного органу забезпечує кровообіг - серця. Основною функцією, яку виконує серцево-судинна система людини, є поширення по організму крові, яка містить активні біологічні речовини, гази, продукти метаболізму.
Центральним елементом кровообігу людини є серце - м'язовий орган, який ритмічно скорочується, забезпечуючи цим безперервний рух крові всередині судин. Серце людини ділиться на дві повністю розділені половини, в кожній з яких є шлуночок і передсердя. Судини ж являють собою систему еластичних трубок різної будови та діаметру, заповнених кров'ю.
В залежності від напрямку руху крові судини поділяються на: артерії, по яких кров відходить від серця і надходить до органів, і вени - судини, кров в яких тече у напрямку до серця.
У міру віддалення від серця судини поділяються, утворюючи в результаті артеріоли. Між артеріями і венами розташоване мікроциркулярного русло, яке формує периферичну частину серцево-судинної системи. Мікроциркулярного русло являє собою систему дрібних судин, яка включає в себе артеріоли, капіляри, венули а також артеріолувенулярние анастомози. Саме тут відбуваються всі процеси обміну між кров'ю і тканинами. Далі, наближаючись, до серця, вени знову зливаються, утворюючи більш великі судини.