Четвер, 25.04.2024, 07:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Бодибилдинг
Меню
Вхід
Реклама
ВК
Пошук
Календарь
Часи
Архів записів
Опитування
Для чого ти ходиш в зал?
Всього відповідей: 129
Друзі сайту
Satellite-plus GTA-ACTIVE
Лічильник
Яндекс.Метрика
Соціальні мережі
розрив біцепса
Ця травма часто трапляється в бодібілдингу і не є серйозним пошкодженням. Найчастіше відбувається при різкому русі руки, наприклад при метанні списа. Розрив біцепса характерний таких видів спорту як бейсбол, теніс, метання і в легкій атлетиці при виконанні ривка - навантаження переноситься на біцепс, який розривається в тому місці, де її сухожилля переходить в плечову кістку.

При техніці хвата, коли одна долоня знаходиться в положенні пронації, а інша знаходиться в положенні супінації - запобігається обертання штанги в руках при піднятті важкої ваги. Ця техніка хвата сама по собі не є небезпечною, але, тим не менш, вона може привести до розриву або відриву нижнього сухожилля біцепса (де м'яз кріпиться до плечової кістки), але це трапляється дуже рідко. Під час тяги штанги з підлоги напруга переноситься на м'язи ніг, сідниць, спини і черевного преса, руки в цей час залишаються практично розслабленими, але натягнутими. Коли кисть знаходиться в положенні супінації, біцепс надмірно напружується, при піднятті дуже великої ваги, що в сукупності може привести до розриву або повного відриву сухожилля від променевої кістки.

При тязі штанги з підлоги з важкою вагою дістательное сухожилля біцепса травмується тоді, коли рука розташована уздовж тулуба. Ця травма викликає відносно помірну біль, в порівнянні з іншими розривами сухожилля, такими, наприклад, як розрив привідних м'язів стегон, при якому біль нестерпна і повністю виводить спортсмена з ладу.

При розриві сухожилля біцепса діагноз стає очевидним - на передній стороні руці з'являється припухлість, що викликано внутрішньою кровотечею. Відразу ж відбувається скорочення біцепса, що утворює кулю вгорі руки, біля великого грудного м'яза і біля дельтоподібного м'яза, оголюючи внизу плечовий м'яз. При цьому рука може згинатися, але не повністю, завдяки плечовий м'язі, плечелучевой м'язі, довгому і короткому променевим розгиначів зап'ястя і круглий пронатор. Це означає, що хват в положенні супінації досить проблематичний, так як закінчення руху забезпечується лише однієї м'язом-супінатором.

При отриманні травми необхідно відразу ж хірургічне втручання, щоб прикріпити сухожилля біцепса до променевої кістки. В іншому випадку відбудеться остаточна ретракція м'язи, супроводжувана фіброзними змінами, при цьому рухливість руки збережеться, але при згинанні і в положенні супінації втратить чинність назавжди.

Цієї травми, типової для підйому штанги, можна уникнути. Для цього достатньо регулярно розробляти біцепс, ставлячи перед собою мету - зміцнити не м'яз, а сухожилля. Кілька видозмінивши вправу згинання рук зі штангою з прямим грифом, додавши руху для додання штанзі додаткового прискорення при цьому, розгойдуючи тулуб назад, ви досягнете позитивного результату. Такі вправи переносять напруга на дістательное сухожилля трицепса і, в підсумку зміцнює його. Також, щоб уникнути травми при виконанні подібних вправ не потрібно сутула спина і округляти поперек.
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz